اجزای اسکیت

اجزای اسکیت چه در بخش تفریحی که شامل اسکیت دخترانه ، اسکیت پسرانه ، اسکیت تک سایز و اسکیت متغیر و چه در بخش ورزش حرفه ای و تخصصی در رشته های مختلف از نظر ظاهری با هم متفاوت هستند اما اجزای تشکیل دهنده همه آن ها یکسان است و تفاوت در ظاهر و کارایی آنهاست. تمامی آنها شامل کفش اسکیت، تیغه یا فریم اسکیت ،چرخ ، بلبرینگ و بوش می باشد. که در ادامه به تک تک آنها به صورت مختصر اشاره شده و در تصاویر آنها را به نمایش میکشیم.

کفش اسکیت (Boot)

کفش اسکیت یا بوت بخشی از اسکیت است که پای اسکیت سوار در آن قرار گرفته و با استفاده از بند و فیکس به بهترین نحو در آن فیت می شود حال در رشته های مختلف اسکیت جنس و ظاهر آن بخاطر کارایی آن متفاوت می باشد.

تیغه (Frame)

تیغه یا فریم که به زیر بوت اسکیت به وسیله پیچ متصل شده و چرخ های اسکیت بر روی آن قرار میگیرد. این تیغه ها نیز به نسبت کارایی آن ها در رشته های مختلف ورزش اسکیت از نظر جنس و ظاهر تفاوت دارند.

فریم و تیغه اسکیت

بلبرینگ (Bearing)

بلبرینگ ها که در داخل چرخ اسکیت نصب شده و در عین کوچک بودن از اجزای اصلی اسکیت می باشند و چرخیدن چرخ ها به وسیله این وسیله اتفاق می افتد لازم به ذکر است که هر چرخ شامل دو عدد بلبرینگ می شود.

بوش (Spacer)

وسیله ای کوچک که در بین دو بلبرینگ داخل چرخ قرار میگیرد که در بهتر چرخیدن چرخ ها کمک میکند.

بوش اسکیت

چرخ (Wheels)

چرخ اسکیت که بعد از نصب بلبرینگ و بوش بر روی آن به تیغه و یا فریم نصب شده و محل اتصال اسکیت با زمین می باشد.چرخ های اسکیت دارای سایز ها و سختی های مختلفی می باشند که اسکیت سوار به تناسب نیاز خود نسبت به رشته ورزشی از آنها استفاده می نماید.

همه این اجزا در کنار هم اسکیت را تشکیل می دهند و برای ارتقا بعضی از اسکیت ها می تواند اجزای سطح بالاتر که از کیفیت بالاتری برخوردار است را جایگزین اجزای کنونی اسکیت کنید البته این نکته نیز حائز اهمیت است که اجزای جدیدی که برای ارتقا اسکیت در نظر گرفتید قابلیت نصب بر روی سایز اجزا را دارد یا خیر.
اسکیت دخترانه، اسکیت پسرانه، اسکیت تک سایز و اسکیت متغیر و حتی اسکیت های حرفه ای رشته های تخصصی نیز از همین اجزا تشکیل می شوند و ورزشکار به نسبت رشته حرفه ای و سطح مهارت خود، از کفش اسکیت، تیغه، بلبرینگ، بوش و چرخ مناسب استفاده می نماید. توضیحاتی که در بالا بیان شد یک توضیح جامع از تک تک اجزای تشکیل دهنده اسکیت بود و در مقالات دیگر به صورت جزئی درباره هریک از این اجزا به طور تخصصی صحبت خواهیم کرد.

  • آشا اسپورت
  • مرداد 5, 1400
  • 863 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه
×

سلام!

پاسخگوی سوالات شما در زمینه خرید اسکیت و درخواست مربی متخصص هستیم. پشتیبان مورد نظر را انتخاب کنید.

× مشاوره آنلاین