بلبرینگ سوییس

بلبرینگ سوییس (Swiss Bearings) اصطلاحی است که توسط George Powell و برند Bones در 1980 میلادی ابداع شده است. در دهه 80 که چندین تولید کننده بلبرینگ در آمریکا وجود داشت، ژاپن و آلمان ساخت بلبرینگ هایی با کیفیت بالاتر و قیمتی ارزان تر را آغاز کردند. شرکت های آمریکایی با توجه به قیمت ارزان تر شرکت های آلمانی و ژاپنی، توان رقابت با آنها را نداشتند؛ با توجه به شرایط ایجاد شده، جورج به مأموریتی برای یافتن بهترین فناوری برای تولید بلبرینگ رفت که ساخت محصولات در سوئیس توجه جورج را جلب کرد. این بلبرینگ ها دارای چندین فناوری منحصر به فرد در سطحی بودند که قبلاً دیده نشده بود. جورج این بلبرینگ ها را “Bones Swiss” نام گذاری کرد و همین اسم برای این بلبرینگ ها اسمی مادام و ماندگار شد. برندهای دیگر به تقلید از آنها روی آوردند و تولید Swiss Bearing را آغاز کردند.

بلبرینگ سوییس
ویژگی های بلبرینگ سوییس

بلبرینگ سوییس بر خلاف انتظار همگان، اجزای خاصی ندارد که آنها را خاص کند. از آن جایی که بلبرینگ سوئیس با فناوری بسیار بهتری نسبت به بلبرینگ های استاندارد تولید می شوند شما باید انتظار بلبرینگی با کیفیت بسیار بالاتر را داشته باشید. برند و اصطلاح “سوئیس” مسئله تاریخ و فن آوری است. امروزه این اسم و برند به دلیل تولید در سوییس به این نام معروف نشده است، اگر چه برخی از آنها در کشور سوئیس تولید می شوند.

فناوری بلبرینگ سوییس مربوط به بدنه، سرعت داخل و محافظ خارج آن است. بنابراین، هر بلبرینگی که دارای این فناوری ها باشد، به عنوان بلبرینگ سوییس مهر می شود.

بلبرینگ سوئیس درجه بندی ABEC ندارد. آنها به سادگی به عنوان “سوئیس” رتبه بندی می شوند. این بدان معنی است که فناوری و دوام باید مطابق با بلبرینگ اصلی “سوئیس” باشد که همه اسکیت سواران را از چند دهه قبل عاشق خود کرده اند.

دلیل اختلاف قیمت بین بلبرینگ سوییس و بلبرینگ استاندارد چیست؟

قیمت یکی از تفاوت های عمده بین بلبرینگ سوییس و دیگر بلبرینگ هاست. این اختلاف قیمت همان گونه که بالاتر بیان شد به فناوری برتر و خاص این بلبرینگ ها بر می گردد. با این حال، هیچ دلیلی وجود ندارد که قیمت بلبرینگ سوییس پنج برابر بلبرینگ های استاندارد باشد. علاوه بر اختلاف فناوری، دلیل دیگری که برای گران بودن بلبرینگ سوییس مطرح است هزینه انتقال در دهه 80 به بازار آمریکاست. این بلبرینگ در ابتدا در کشور سوییس تولید می شد، بنابراین انتقال آنها به بازار امریکا بسیار گران بود. بنابراین از ابتدا قیمت آنها برای انتقال به آمریکا گران تعیین شد که در ادامه نیز بالا ماند. اگر چه امروزه بیشتر بلبرینگ های “سوئیس” در چین ساخته می شوند و تولید آنها ارزان تر از ابتدا است.

چرا بلبرینگ سوییس؟!

اگر هر روز اسکیت می کنید بلبرینگ سوییس گزینه بسیار خوبی است. برندها و مارک های معمولی را با نگهداری درست و به موقع می توان برای مدت زمان بیشتری مورد استفاده قرار داد. حال اگر برند معتبر و قابل اعتماد را انتخاب کنید و به آن رسیدگی کنید، قطعا این هزینه بالاتر را می توان، سرمایه گذاری بلندمدت دانست. بلبرینگ سوییس را با نگهداری درست، می توان برای 20 سال به کار گرفت.

میزان اصطکاکی که در بلبرینگ ایجاد می شود ممکن است شدید به نظر برسد، اما اجزای تشکیل دهنده بلبرینگ واقعی سوئیس در بیشتر شرایط خراب نمی شوند. این بلبرینگ ها را نمی توانید فرسوده کنید. تا زمانی که از بلبرینگ ها به درستی نگهداری کنید، بلبرینگ هایی مادام العمر خواهید داشت.

به دلیل فناوری های به کار رفته در بلبرینگ سوئیس، عملکرد آنها در مجموع بهتر است. توجه داشته باشید که این بلبرینگ ها باعث نمی شوند شما اسکیت سوار بسیار سریع تری شوید یا اسکیت سوار بهتری شوید اما در مجموع بر عملکرد فرد اسکیت سوار تاثیر دارند. هم چنین نمی توان بیان کرد که بلبرینگ  سوییس از بلبرینگ استاندارد دقیقا چه مقدار بهتر هستند.

بلبرینگ سوییس وقتی تمیز باشد عملکرد خوبی دارد؛ وقتی کثیف هم باشد باز هم عملکرد خوبی دارد. این بلبرینگ ها، عملکرد بهتر و ماندگارتری را نسبت به بلبرینگ های استاندارد دارا هستند.

* نکته*

ما می خواهیم به شما یادآوری کنیم که شما چه اسکیت سوار مبتدی باشید و چه حرفه ای؛ اگر به طور مرتب بلبرینگ های خود را بررسی کنید و آنها را تمیز کنید قطعا دوام بیشتری خواهند داشت و به شما کمک می کنند نرم تر و بهتر اسکیت کنید. فقط با چند دقیقه تمیز کردن و روغن کاری بلبرینگ ها پس از هر بار استفاده یا هر زمان که می توانید، طول عمر، دوام و سرعت چرخ های خود را به حداکثر برسانید.

راهنمای (مشاوره) خرید بلبرینگ سوییس

امروزه بسیاری از شرکت ها، بلبرینگ سوییس تولید می کنند. اما بر اساس تجربه ما بسیاری از این تولیدات که با اسم بلبرینگ سوییس توزیع می شوند، با فناوری هایی که در گذشته انجام می شد مطابقت ندارند. بنابراین در هنگام خرید بلبرینگ سوییس باید به این نکته توجه کنید که علاوه بر درجه بندی بلبرینگ به برند و شرکت تولید کننده آن بسیار دقت کنید و برندی را انتخاب کنید که معتبر و قابل اعتماد باشد.

شما تصمیم می گیرید و شما انتخاب می کنید.

شما می توانید بلبرینگ های “ارزان قیمت” بخرید و به خوبی از آنها نگهداری کنید. با انتخاب و نگهداری درست شما، بلبرینگ مورد استفاده تان حتی ممکن است عملکردی به همان اندازه بلبرینگ سوئیس برای شما داشته باشد. اما اگر می خواهید هزینه ای بالاتر برای بلبرینگ سوئیس بپردازید، مطمئن شوید که مارک تجاری را که انتخاب می کنید از جدیدترین فناوری ها استفاده می کند. در غیر این صورت، شما یک بلبرینگ معمولی را با قیمتی گزاف خریداری کرده اید.

توجه به کیفیت و مارک بلبرینگ ها بسیار مهم تر از رتبه ABEC یا اصطلاح “سوئیس” است.

حرف آخر

 علاقه مندان به اسکیت و اسکیت سواران مرتباً  از ما می پرسند:

 آیا خرید بلبرینگ سوییس ارزش آن را دارند؟ 

پاسخ: ارزش هر کالایی را مالک آن تعیین می کند. بنابراین در این مورد نیز به اسکیت سوار بستگی دارد. بلبرینگ سوئیس می تواند در شرایط مختلف عملکرد بسیار بهتری داشته باشد. آن ها به دلیل استفاده از فناوری های خاص و طول عمر بالا می توانند اطمینان بیشتری نسبت به تجهیزات به اسکیت سوار دهند و این موضوع منجر به عملکرد بهتر  اسکیت سوار می شود. نظر متخصصین آشا اسپورت درباره خرید بلبرینگ سوییس مثبت است. درست است که قیمت بلبرینگ سوییس بالاتر از نمونه های دیگر این محصول است اما از طرف دیگر با خرید این محصول دیگر نیازی به تهیه بلبرینگ نخواهید داشت زیرا طول عمر این محصول بسیار بالاست و با یک بار هزینه کردن مدت طولانی برای شما کار خواهند کرد.

  • مدیریت
  • اردیبهشت 12, 1400
  • 706 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه
×

سلام!

پاسخگوی سوالات شما در زمینه خرید اسکیت و درخواست مربی متخصص هستیم. پشتیبان مورد نظر را انتخاب کنید.

× مشاوره آنلاین